شرکت موج افزار مهرگان کیش ارائه کننده راهکارهای تلویزیون تعاملی IPTV

امکانات کاربردی تلویزیون تعاملی سازمانی

در برخی از سازمان های دولتی و یا غیر دولتی، پایش کانال های زنده و یا دوربین های مداربسته، ضبط، تهیه گزارش و مستندات از وظایف مهم سازمان محسوب می گردد. افراد در این سازمان ها از امکانات نرم افزاری مختلف بر روی کامپیوتر های اختصاصی خود جهت تعاملات کاری استفاده می کنند، بنابراین فراهم شدن امکانات مورد نیاز فوق توسط سامانه تلویزیون تعاملی ویناک بر روی کلیه کامپیوتر های سازمان، مزیت قابل توجهی محسوب می گردد.از سایر امکانات این سامانه دسترسی تحت وب، عدم نیاز به نصب نرم افزار جدید و عدم وابستگی به سیستم عامل را می توان نام برد.

تلویزیون‌ های تعاملی جدیدترین فناوری هستند که در این روزها در بیشتر سازمان‌ ها، هتل‌ ها و محیط‌ های مسکونی جایگزین تلویزیون‌ های عادی شده است. این نوع تلویزیون در واقع با اینترنت هماهنگ شده و داده‌ های خود را از آن دریافت می‌ کند. انواع دیگری نیز برنامه‌ های از پیش تعیین شده‌ ای دارند. اما این نوع تلویزیون دارای امکاناتی است که بسته به هر نوع استفاده متفاوت خواهد بود.

تلویزیون تعاملی سازمانی

تلویزیون تعاملی چیست؟

شاید برایتان عجیب باشد که بتوانید با یک دستگاه تلویزیون در تعامل باشید و با آن ارتباط برقرار کنید. اما تکنولوژی تا جایی پیش رفته که می‌ توانید اکنون با فرمان‌ های صوتی و چند دکمه و یک منوی جامع، هر آنچه را که می‌ خواهید به کمک تلویزیون خود انجام دهید.

به این نوع تلویزیون تعاملی گفته می‌ شود. تلویزیون‌ های تعاملی فناوری جدیدی هستند که نزدیک 10 سال است در ایران با آن سروکار داریم اما هنوز استفاده از آن بسیار متداول نشده است.

این نوع تلویزیون هم کار کامپیوتر و هم یک لپ تاپ و حتی گوشی را با هم برای شما انجام می‌ دهد. سریال مورد علاقه خود را به صورت یکجا ببینید، با تلویزیون بازی کنید و حتی پرداخت‌ های بانکی خود را انجام داده و خریدهای اینترنتی خود نیز انجام دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

حتی می‌ توانید از آن برای انجام کارهایی مانند: کنترل چراغ‌ ها و پرده‌ ها، باز و بسته کردن پنجره‌ ها، تنظیم درجه حرارت خانه‌ ، آبیاری گیاهان، خاموش و روشن کردن اجاق گاز و … نیز استفاده کنید.

انواع تلویزیون تعاملی

تلویزیون‌ های تعاملی انواع مختلفی دارند. اما پر استفاده‌ ترین آنها تلویزیون هتلی، تلویزیون سازمانی و تلویزیون تعاملی مخصوص ساختمان‌ های مسکونی است. هر کدام از این نوع تلویزیون‌ ها استفاده خاص خود را دارند. تلویزیون تعاملی سازمانی یکی از پر استفاده‌ ترین انواع این تکنولوژی است که در مورد  نحوه کارایی آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

تلویزیون سازمانی

تلویزیون تعاملی سازمانی چیست؟

تلویزیون تعاملی سازمانی در واقع نوعی از تلویزیون تعاملی است که برای عملکرد در ارگان‌ ها و سازمان‌ های دولتی و غیر دولتی طراحی شده است. این تلویزیون در یک محیط سازمانی درست مانند یک منشی حرفه‌ای عمل خواهد کرد. علاوه بر این می‌ توانید از آن برای استفاده و کنترل دوربین‌ های مداربسته نیز استفاده کنید. این همان چیزی است که قرار است کار شما را راحت کند.

در یک محیط سازمانی افراد مختلف باید کارهای زیادی را همزمان انجام دهند. چک کردن دوربین‌ های امنیتی، بررسی یک سری محتوا، انجام کارهای حسابداری و حتی شاید تماشای یک برنامه تلویزیونی در مواقع استراحت.

همه این‌ موارد نیاز به دستگاه‌ های جداگانه‌ ای دارد. اما اکنون به لطف تلویزیون‌ های تعاملی و تنها به کمک اینترنت می‌ توانید به سادگی تمام این کارها را با تلویزیون خود انجام دهید.

شما با داشتن یک تلویزیون تعاملی به صورت همزمان یک رادیو، یک تلویزیون، یک گوشی و یک کامپیوتر را دارید. حتی می‌ توانید محتوای روی گوشی یا لپ تاپ خود را نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون به اشتراک بگذارید.

تلویزیون تعاملی سازمانی قابل شخصی سازی است

نکته مهم در مورد تلویزیون‌ های تعاملی سازمانی این است که قابل شخصی سازی هستند. به این صورت که شرکت تولید کننده و سازنده آن توانایی این را دارد که بسته به نوع سازمان و نیازهای آن تلویزیون تعاملی سازمانی را طراحی کند. این طراحی به صورتی است که تنها نیازهای سازمان را در بر می‌ گیرد.

بدون شک تلویزیونی که برای یک سازمان طراحی شده ممکن است برای سازمان دیگری مناسب نباشد. به همین دلیل ارگان‌ های مختلف می‌ توانند درخواست سفارش سازی داشته باشند.

پیمایش به بالا