شرکت موج افزار مهرگان کیش ارائه کننده راهکارهای تلویزیون تعاملی IPTV

یکی از مواردی که در سال های اخیر مورد توجه ارائه دهندگان خدمات پزشکی قرار گرفته است، از بین بردن کسالت، افسردگی و خستگی بیماران در زمان بستری آنهاست. یکی از راه حل‌ های مناسب برای برطرف ساختن چنین مشکلی این است که امکانات سرگرم کننده مناسبی برای بیماران و همراهان آنها در نظر بگیریم. این روز‌ها استفاده از تلویزیون بیمارستانی یا تلویزیون IPTV می‌ تواند به عنوان یک راه حل در نظر گرفته شود. این سیستم یک مجموعه مناسب از سرگرمی‌ ها و امکانات مختلف در اختیار بیمار می‌ گذارد و اجازه می‌ دهد تا گزینه مورد علاقه خود را انتخاب کند. البته باید در نظر داشته باشیم که استفاده از تلویزیون بیمارستانی به پرسنل و کادر آن مجموعه نیز کمک زیادی خواهد کرد. متخصصین ما در سایت  تلویزیون تعاملی موج افزار اطلاعات بیشتری مانند کاربرد، مزایا و امکانات تلویزیون IPTV در اختیار شما قرار خواهند داد.

مزایای تلویزیون تعاملی برای بیماران

بیماران در مدت زمان بستری بودن خود می‌ توانند به فیلم ها، کانال‌ های زنده، آرشیو موسیقی، کتاب، فایل‌ های صوتی مختلف و سایر برنامه‌ های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر این سیستم می‌ تواند با انتقال پیام‌ های مختلف، یادآوری نکات بهداشتی و درمانی در بیمارستان و… ارتباط بهتر بین بیماران و پرسنل بوجود آورد. البته در این میان استفاده از همین سیستم‌ ها برای بیمارستان‌ های شلوغ می‌ تواند به عنوان یکی از فرصت‌ های تبلیغاتی بسیار خوب در نظر گرفته شود. به این صورت که بسیاری از فروشندگان داروهای مختلف، مراکز درمانی، خدماتی و… می‌ توانند محصول یا خدمات خود را از طریق تلویزیون IPTV به بیماران معرفی کنند.

امکانات کاربردی تلویزیون تعاملی بیمارستانی

یمارستان محیطی مناسب برای درمان، مراقبت و پرستاری از بیماران جویای خدمات پزشکی است. این محیط در کنار خدمات بهداشتی، ملزم به ارائه خدمات آموزشی، اطلاع رسانی و پرستاری جهت تسریع روند بهبودی می باشد. سامانه تلویزیون تعاملی ویناک به مجموعه های بیمارستانی و درمانی یاری خواهد رساند تا با ایجاد فضایی مثبت، امکان اطلاع رسانی پویا، آموزش زمان بندی شده پزشکان، پرستاران و بیماران، ترکیب خدمات پزشکی و سرگرمی و تسریع ارائه خدمات، سطح بالاتری آرامش، درمان و اطمینان را به بیماران و مراجعین خود هدیه دهند.

کاربرد تلویزیون بیمارستانی برای پرسنل

یکی از مزایای اصلی تلویزیون IPTV برای مدیران بیمارستان‌ ها و یا مسئولین بخش‌ های مختلف این است که با استفاده از این سیستم‌ ها می‌ توانند تعامل بین بخش‌ های مختلف سیستم را افزایش دهند و به این صورت امکان تسریع روند کارها وجود دارد. از این تلویزیون‌ ها در بخش‌ های مختلف مانند راهروها، نگهبانی بیمارستان، آزمایشگاه، بخش مخابرات، مراکز یا بخش‌ های شیمی درمانی، رادیوتراپی، کلینیک ها، اتاق‌ های بستری و… استفاده می‌ شود. امکاناتی که از این نظر می‌ تواند در اختیار شما قرار دهد عبارتند از:

 • ارائه آموزش‌ های لازم بعد از عمل به بیماران تا از نظر پزشکی، روانی و عاطفی در شرایط خوبی قرار بگیرند.
  ● ارائه آموزش‌ های عمومی که برای عموم مفید هستند و می‌ توانند به مراجعه کنندگان کمک زیادی کنند.
  ● نمایش آموزش‌ های خاص و نکات دستوری برای کادر درمانی فعال در بخش‌ های مختلف بیمارستان.

تلویزیون بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟

تلویزیون IPTV دارای نوع دیگری نیز هست که به عنوان تلویزیون هتلی نام دارد، اما در ادامه ما صرفاً ویژگی هایی که تلویزیون بیمارستانی در اختیار شما می‌ گذارد را با هم مورد بررسی قرار می‌ دهیم:

 • داشتن محیط کاربری دو زبانه
  ●امکان دیدن عنوان برنامه ای که بر روی هر نمایشگر در حال پخش است.
  ●می توانید ریموت کنترل کاربران را غیر فعال کنید و برنامه‌ های مشخصی نمایش دهید.
  ●امکان انجام برنامه ریزی‌ های دقیق هفتگی برای برنامه‌ های مورد نظر که از تلویزیون پخش می‌ شوند.
  ●می توانید برنامه‌ های زنده داخلی و خارجی را به راحتی با این تلویزیون‌ ها مشاهده کنید.
  ●توانایی اضافه کردن متن دلخواه به برنامه تلویزیونی در حال پخش به عنوان کپشن یا زیرنویس
  ●بالا بردن میزان نظارت روی سیستم مرکزی تلویزیون اتاق بیماران
  ●نمایش اطلاعات مفید برای بیماران و مراجعه کنندگان مانند معرفی کادر درمانی بیمارستان، امکانات و بخش‌ های مختلف، اطلاع رسانی در مورد موضوعات گوناگون
  ●داشتن گارانتی معتبر
  ●اعلام وضع آب و هوا، اخبار عمومی، اخبار پزشکی، اوقات شرعی، اطلاعیه‌ های مختلف
  ●نمایش مدت زمان انتظار بیماران
  ●امکان انجام برنامه ریزی برای نمایش برنامه‌ ها و محتوا‌های مختلف
  ●حذف بسیاری از هزینه‌ های مربوط به چاپ بنر، لوگو و…
  ●استفاده فراوان به عنوان یک وسیله تبلیغاتی مناسب در بخش‌ های مختلف بیمارستان
  ●نگهداری آسان و کم هزینه
  ●توانایی برقراری ارتباط تصویری با بیماران و سایر پرسنل

تلویزیون تعاملی

تلویزیون IPTV چه امکاناتی در اختیار بیماران قرار می‌دهد؟

تا اینجای کار توضیحاتی را در مورد امکانات مختلفی که تلویزیون‌ های تعاملی در اختیار استفاده کنندگان می‌ گذارند، با هم بررسی کرده ایم. اما در این قسمت صرفا قصد داریم به مزایایی که استفاده از این محصولات در اختیار بیماران قرار می‌ دهد بپردازیم:

 • افزایش میزان ایمنی بیماران
  ● امکان دریافت راهنمای بخش‌ های مختلف بیمارستان و پیدا کردن سریع و راحت محل مورد نظر
  ● توانایی آمار گیری از بیماران، همراهان و هویت آنها
  ● توانایی مشاهده منو رستوران بیمار همراه
  ● توانایی دیدن پروند حسابداری، پرونده پزشکی و برنامه ریزی هایی که برای آینده اتاق بیمار انجام شده است.

تلویزیون تعاملی یکی از سیستم‌ های پیشرفته است که به عقیده بسیاری از افراد فعال در این عرصه، آینده بسیار روشنی پیش رو دارد. چرا که نمونه‌ های پیشرفته تر این تلویزیون‌ ها را می‌ توان به صورت اشتراکی خریداری کرد. از همین رو علاوه بر بیمارستان ها، تلویزیون تعاملی برای هتل‌ ها و حتی مصارف خانگی نیز می‌ تواند گزینه بسیار خوبی باشد. مورد مهمی که در همین راستا باید در نظر داشته باشید، داشتن زیر ساخت مناسب است. پس بهتر است در همان مراحل اولیه مربوط به تهیه و راه اندازی تلویزیون تعاملی سراغ شرکت هایی بروید که خدمات با کیفیت را با تجهیزات درجه 1 در اختیار شما می‌ گذارند. برای اطلاع بیشتر در این زمینه متخصصین ما در سایت موج افزار تماس بگیرید و راهنمایی‌ های لازم را از آنها دریافت کنید.

پیمایش به بالا